Wymarzona i niebanalna podróż poślubna – jaki egzotyczny kierunek wybrać, aby przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy?

Przed nami jeszcze wiele miesięcy przygotować do ceremonii, ale już teraz przeszukuję Internet w poszukiwaniu inspiracji, na to, co nastąpi tuż po – podróż poślubna! ? Nie ma chyba na świecie żadnej Pary Młodej, która nie marzyłaby o niezapomnianej i pełnej przygód podróży poślubnej. Taka (bardziej lub mniej zaplanowana) wyprawa pozwala szczęśliwym nowożeńcom na wspólny odpoczynek oraz spędzenie czasu tylko we dwoje. Jest również idealnym początkiem wspólnego życia. Dlatego miesiąc miodowy musi być podróżą, która nie tylko odpręży, zmęczonych przygotowaniami weselnymi małżonków, ale również wprawi ich w zachwyt.

Jaki czas jest najlepszy na podróż poślubną? Jaki wybrać kierunek?

W dzisiejszych czasach utarło się, że miesiąc miodowy Para Młoda powinna odbyć latem, ewentualnie ciepłą, wczesną jesienią. Dlaczego? Być może dlatego, że w naszej strefie klimatycznej to właśnie wtedy panuje najlepsza, sprzyjająca podróżom, pogoda, a większość wesel odbywa się też właśnie latem. Warto jednak pamiętać, że podróże nie ograniczają się tylko do kontynentu europejskiego i czasami trzeba trochę „zaszaleć” i wybrać zupełnie inną stronę świata.

Wybierając jeden z egzotycznych kierunków Młoda Para nie musi bać się o pogodę – tam nawet w zimie pogoda dopisuje i z pewnością nie popsuje niezapomnianej podróży życia. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając odległe kierunki, należy zapoznać się nieco z pogodą, kulturą, obyczajami oraz być przygotowanym na każdą okoliczność.

Jaki zatem wybrać kierunek, gdzie w podróż poślubną? Gdzie pojechać, aby miesiąc miodowy był niezapomnianą podróżą? Na takie pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda osoba inaczej się czuje i wypoczywa w różnych miejscach. Dla niektórych par idealnym wyborem są odosobnione miejsca, w których zakochani będą mieć dużo prywatności, inni wypoczywają w centrum miast lub podczas szalonych imprez, a jeszcze inni marzą o miejscach blisko natury. Dlatego przed wybraniem wymarzonego miejsca na podróż poślubną, małżonkowie powinni uzgodnić między sobą, co im najbardziej odpowiada i gdzie będą czuli się najbardziej komfortowo.

Egzotyczne kraje – trend, który nie przemija

Wiele par decyduje się na egzotyczne kraje. Kojarzą się one z piaszczystymi plażami, hamakami zawieszonymi na dwóch palmach oraz krystalicznie czystą, ciepłą wodą. I w wielu miejscach tak rzeczywiście jest, choć oczywiście nie jest to reguła. Egzotyka nie powinna być tylko kojarzona z leniwymi popołudniami na rajskiej plaży (chociaż tak najczęściej jest), ale również z różnorodną kulturą, kuchnią oraz sztuką. Najbardziej popularne miejsca na podróż poślubną to::

  • Dominikana,
  • Seszele,
  • Kuba,
  • Mauritius.

Dominikana – niewychodzący z trendów wybór wielu zakochanych par

Jest nazywana perłą Morza Karaibskiego. Zaletą wyspy jest to, że idealnie nadaje się zarówno do aktywnego, jak i biernego odpoczynku. Najczęściej wybieranym miejscem jest Punta Cana – długa, piaszczysta plaża w pięknej, typowo egzotycznej scenerii. Nurkowanie w błękitnym, bajkowym morzu oraz podziwianie rozległej rafy koralowej jest idealną formą rozrywki dla wielu nowożeńców. Dla par lubiących aktywne zwiedzanie oraz bliskość natury polecane są spacery po przepięknych parkach narodowych, znajdujących się na zachodzie państwa. Nie wolno również zapominać o stolicy – Santo Domingo – w której nowoczesna architektura przeplata się z wieloletnią kulturą, przepysznym jedzeniem i wystrojem miasta.

Seszele – prawdziwie tropikalne wrażenia

Dla Młodej Pary chcącej zaznać trochę relaksu w otoczeniu egzotycznej przyrody państwo wyspiarskie Seszele będzie idealnym rozwiązaniem. Nazywana jest przez turystów rajem i nic w tym dziwnego, ponieważ jej wygląd zapiera niejednemu dech w piersiach. Archipelag położony jest na Oceanie Indyjskim. Cechują go białe, piaszczyste plaże (tak rozległe, że nie wydają się przeludnione), ciepłe wody oceanu, bujna roślinność porastająca wyspy oraz rozległa, bogata w florę i faunę, rafa koralowa.

Kuba – obowiązkowa pozycja na podróż poślubną

Kuba jest wyspą położoną na Karaibach, którą cechuje niepowtarzalna atmosfera oraz kultura. Jest idealnym miejscem dla par, które uwielbiają muzykę, taniec i wszechobecny ruch i przyjemny zgiełk. Warto spędzić czas nad lazurowym morzem – albo na piaszczystej plaży, albo w ekskluzywnym kurorcie oferującym wspaniałą atmosferę. Obowiązkową pozycją jest stolica – Hawana – w której króluje muzyka oraz egzotyczna kuchnia, uwielbiana przez turystów na całym świecie.

Mauritius – miejsce, które gwarantuje niezapomniane przeżycia

Jest to piękna, malownicza wyspa na Oceanie Indyjskim, położona na kontynencie afrykańskim. Mimo swoich niewielkich rozmiarów cieszy się wielką popularnością. Zachwyca piaszczystymi, ogromnymi plażami oraz cudowną przyrodą (wartym zobaczenia jest Park Narodowy Przełomu Czarnej Rzeki oraz bogata rafa koralowa).  Nadaje się dla miłośników sportów wodnych oraz turystów, chcących spędzić czas aktywnie na plażach, jakie oferuje Mauritius. Wycieczki są bardzo popularne wśród osób chcących odpocząć od miejskich zgiełków i ogólnego pośpiechu, na rzecz błogiego lenistwa i odpoczynku.

Wybór egzotycznych miejsc na podróż poślubną jest „strzałem w dziesiątkę”. Młoda Para zaczyna wspólne życie od przygód i wielu cennych oraz niezapomnianych wrażeń. Dodatkowo wybór egzotycznego tropikalnych miejsca gwarantuje, że nowożeńcy poczują się wyjątkowo i zachowają swoją prywatność, a do tego odpoczną od codziennych problemów. Warto pamiętać, że miesiąc miodowy to najlepszy okres w życiu młodego małżeństwa, który dostarcza Młodej Parze samych przyjemnych i beztroskich dni. Przed nami jeszcze chwila, zanim podejmiemy decyzję, jednak wymienione powyżej kierunki egzotyczne są wysoko na liście ?

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.