Kąpiel noworodka niemowlaka w mleku matki- sposób na naturalną pielęgnację.

Mleko matki jest dla niemowlęcia źródłem cennych substancji odżywczych, które zapewniają mu odpowiednie warunki do rozwoju. Z pewnością jego działanie od wewnątrz na organizm maluszka jest nie do ocenienia. Jednak okazuje się, że mleko matki karmiącej piersią można wykorzystać również w zupełnie inny sposób.

„Płakać nad rozlanym mlekiem” tudzież „wylanym” mlekiem w odniesieniu do mleka matki nabiera zupełnie nowego znaczenia. Siedziałaś z laktatorem, żeby odciągnąć pokarm dla maluszka, po czym nie wypił wszystkiego z butelki, a Tobie żal to mleko wylewać? Rozmroziłaś odciągnięte mleko, a okazuje się, że malec jednak ma ochotę się przystawić do piersi? Czy mleko trzeba wylać? NIE! Wykorzystaj je do kąpieli dziecka ? Okazuje się, że od wewnątrz może ono również zapewnić wysoki poziom ochrony oraz pielęgnacji. Kąpiel niemowlaka w mleku matki –  co więc warto o takich praktykach wiedzieć?

Jaką rolę odgrywa mleko matki w pielęgnacji dziecka?

Kąpiel w mleku matki nie jest bardzo popularna, sama dowiedziałam się o tej praktyce od położnej, której skarżyłam się, że szkoda mi wylewać niewypite mleko. Niemniej jednak trzeba zauważyć, że mleko z piersi matki nie tylko może wspierać organizm maluszka od wewnątrz, ale także i z zewnątrz. Okazuje się, że takie kąpiele mogą mieć na noworodka bardzo pozytywny wpływ, a także z powodzeniem zastąpić wszystkie, sztuczne kosmetyki do pielęgnacji. Wobec tego, jakie zalety ma kąpiel niemowlaka w mleku matki? Otóż:

  • mleko matki jest bogate w różnorodne substancje odżywcze, a co za tym idzie, dostarczy skórze dziecka odpowiednich witamin oraz minerałów,
  • mleko z piersi matki zadba również o to, by skóra maluszka się nie przesuszała i utrzymywała odpowiedni poziom nawilżenia,
  • kąpiel w mleku matki zapobiegnie alergiom,
  • mleko matki pomoże wyleczyć różnorodne podrażnienia i stany zapalne skóry, a także zapewni jej niezwykle solidną warstwę ochronną.

Jak przygotować kąpiel z dodatkiem mleka matki?

Mleko matki do kąpieli możę być dodatkiem, którego użyjemy zamiast płynów i innych środków do kąpieli. Dodaje się je po prostu do wanienki z wodą, w której będziemy kąpać naszego maluszka. I voila – kąpiel à la Kleopatra gotowa!

A Wy jakie znacie jeszcze właściwości mleka mamy i wykorzystania mleka kobiecego? Kobiecy pokarm ma naprawdę magiczną moc 🙂 Korzystajmy z tego „do ostatniej kropli” 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.