Wyprawa na farmę dyniową jako świetny pomysł na weekend. Gdzie znajdziesz farmy dyniowe w Warszawie i okolicach?

Jesienna aura rzadko kiedy sprzyja spontanicznym wypadom w plener, a przecież jest to pora roku charakteryzująca się niepowtarzalnym klimatem. Kto z nas nigdy w życiu nie wskoczył w kupkę jesiennych liści, niech pierwszy rzuci… kasztanem! Ten pomysł na spędzenie chwil na świeżym powietrzu tym bardziej przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. O czym mowa? O zaczerpniętej rodem z amerykańskich filmów… farmie dyń w Warszawie, a właściwie w okolicach Warszawy, bo w Powsinie, którą odwiedziłam w ostatni weekend razem z chrześniakiem, w poszukiwaniu idealnego kadru do jesiennego zdjęcia na konkurs w przedszkolu. Skoro jesień w pełni zawitała, czas na poszukiwanie atrakcji dla dzieci związanych w sezonem dyniowym!

Sezon na dynie i farmy dyń uznajmy za rozpoczęty!

Farma dyniowa jest  miejscem, w którym można nie tylko spędzić czas na podziwianiu rozmaitych gatunków i rodzajów dyń, czyli tego przepysznego warzywa, ale też miejscem, gdzie możemy zakupić całkiem przyzwoity okaz, który zabierzemy później do domu. Farma oferuje nam dostęp do wielu odmian dyni, w tym np. zwyczajnej, dyni olbrzymiej, której owoce mogą dochodzić nawet do 30 kilogramów, dyni bambino, piżmowej, czy dyni hokkaido. Niektóre z nich można znaleźć w polskich sklepach, jednak w takim miejscu jak Farma Dyniowa Pumpkin Farm Warsaw zyskujemy niepowtarzalną okazję, by porównać ich wygląd, właściwości oraz wybrać spośród nich swoją ulubioną. Jeśli dynię mamy już wybraną, pozostaje tylko znalezienie przepisu na przyrządzenie z niej dania. Mój ulubiony to zupa krem z dyni.

Można pomyśleć, że taka forma rozrywki zarezerwowana jest tylko dla prawdziwych wielbicieli kuchni, ale nic bardziej mylnego. Jeśli nasz pomysł na weekend to spędzenie czasu na świeżym powietrzu, to farma dyniowa Warszawa będzie idealnym do tego miejscem! W dodatku można się tam zaopatrzyć w dynię na Halloween. Jak wiadomo, dynia na Halloween staje się pomału nieodłącznym elementem jesiennego wystroju naszego domu i ogrodu i trudno wyobrazić sobie jesień bez tego zabawnego ozdobnika.

Kontakt z naturą i… zwierzętami – mini zoo.

Na miejscu oprócz dyni, można podziwiać również kózki, króliki oraz kaczki, ponieważ znajduje się tam zagroda ze zwierzętami.

Warto wspomnieć, że farma dyniowa nie jest miejscem czynnym cały rok, a jedynie w okresie od września do października, jak nietrudno się domyślić, głównie ze względu na trwający wtedy sezon na dynie. Wejście na farmę jest płatne: 20zł dzieci i 10zł dorośli.

Organizacja imprez okolicznościowych w klimacie dyniowym Halloween.

Farma dyniowa oferuje w swoim programie nie tylko zwiedzanie i zaznajamianie się tematyką dyniowego świata, ale także organizację wszelkiego rodzaju drobnych uroczystości rodzinnych takich jak np. urodziny dziecka. Bo które z dzieci nie marzy, by nie tylko spędzić trochę czasu na powietrzu, ale przede wszystkim zaimponować przyjaciołom z przedszkola, czy ze szkoły, imprezą w klimacie Halloween? A jak wiadomo, farma dla dzieci jest ku temu idealnym miejscem – potwierdzi to mój chrześniak, któremu bardzo spodobało się to miejsce ?

W okresie wczesnej jesieni, kiedy pogoda wciąż jeszcze dopisuje i kiedy słońce nie chowa się jeszcze przedwcześnie za horyzont, farma to ciekawe miejsce, na spędzenie wolnego czasu. Możliwość kontaktu z naturą, obcowania z sympatycznymi zwierzętami i spacer wśród prawdziwego, jesiennego klimatu to coś, co przyciąga wiele osób w to miejsce.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.