Koszyczek ratunkowy na wesele – checklista.

Wesele to impreza pełna spontanicznej zabawy, podczas której może dojść do sytuacji nieplanowanych lub drobnych wpadek. Kogoś nagle rozboli głowa, w energicznym tańcu potargają się niejedne rajstopy lub pojawią się obtarcia od szpilek. Dlatego warto zabezpieczyć siebie i swoich gości przed takimi, nieprzewidywalnymi okolicznościami, zwłaszcza że do eleganckiej damskiej torebki mieszczą się rzeczy tylko absolutnie najpotrzebniejsze ? Tematyka ślubna towarzyszy mi od zeszłego roku – wtedy sama posiłkowałam się informacjami, co włożyć do takiego koszyczka. Tym razem pomagam w tym mojej przyjaciółce, u której jestem świadkową, dlatego podzielę się też z Wami pomysłami na to, w co zaopatrzyć koszyczek ratunkowy dla gości weselnych.


Koszyczek ratunkowy – wesele

Wiele par przygotowuje specjalny koszyczek ratunkowy na wesele. To stosunkowo nowy trend na polskich weselach, ale stał się już na tyle popularny, że jest wręcz standardem. Jest to pudełko pełne różnych artykułów pierwszej potrzeby. Można je postawić w ogólnodostępnym miejscu. Najczęściej zostawia się go w toalecie, aby każdy mógł dyskretnie z niego skorzystać. Jeśli na imprezie będą dzieci, warto koszyczek ustawić w miejscu poza ich zasięgiem. W takim przypadku bezpieczniej jest również nie zostawiać w koszyku leków, a jedynie informację, że są one dostępne np. u świadka lub świadkowej.

Dla Pań

Koszyczek ratunkowy damski zwykle zawiera podstawowe kosmetyki jak lakier do włosów, suchy szampon czy dezodorant. Powinny się w nim również znaleźć artykuły higieniczne np. podpaski, wkładki i tampony. Dobrze jest także włożyć do niego zapasowe rajstopy i bezbarwny lakier do paznokci, którym można zabezpieczyć ewentualne oczko. Niezbędne będą także przybory do szycia oraz plastry.

Dla Panów

Koszyczek ratunkowy męski powinien zawierać akcesoria niezbędne do szybkiego odświeżenia się w trakcie zabawy oraz poprawy fryzury. Warto też zostawić w nim gumy do żucia, nić dentystyczną i wykałaczki. Przydać się może także apteczka, zestaw plastrów oraz dezodorant.
Dlaczego warto przygotować koszyczek ratunkowy?
Organizując wesele, chcesz, aby Twoi goście dobrze się bawili i mieli poczucie, że o nich dbasz. W łatwy i sympatyczny sposób możesz podkreślić swoją troskę, zostawiając swoim gościom do dyspozycji dobrze wyposażony koszyczek ratunkowy. Oszczędzisz również kłopotu sobie i gościom, którzy zamiast gorączkowo poszukiwać plastra na odciski, czy tabletki na ból głowy, będą mogli w pełni skupić się na wspólnej zabawie w Twoim najważniejszym dniu.


Koszyczek ratunkowy wesele – lista niezbędnych artykułów

W okresie gorączki przedślubnej przyszłe Pary Młode mają wiele spraw na głowie. Dlatego warto wcześniej przygotować swój koszyczek ratunkowy. Co włożyć do takiego pudełeczka? Pomyśl o swoich gościach, może mają jakieś specjalne potrzeby? Jeśli na imprezie będzie dużo dzieci może przydać się więcej plastrów i środków dezynfekujących. Na ślubach plenerowych kogoś może ukąsić owad – dobrze więc mieć maść na takie przypadki. Daj sobie czas na przemyślenie takich aspektów. Warto również zainspirować się gotowymi przepisami na koszyczek ratunkowy, lista najpotrzebniejszych rzeczy zawiera zwykle:

  • produkty do odświeżenia oddechu – płyny do jamy ustnej, gumy do żucia czy miętowe cukierki,
  • jednorazowe szczoteczki do zębów,
  • wykałaczki i nici dentystyczne,
  • dezodoranty i małe perfumy,
  • zestaw do szycia – igły, nici, guziki, ale także agrafki i nożyczki,
  • plastry – o różnych wielkościach i kształtach,
  • środki do odkażania ran,
  • szczotka lub grzebień,
  • lakier do włosów, żel, suchy szampon,
  • patyczki i płatki higieniczne,
  • odplamiacze – np. takie w formie mydełka lub we flamastrze, dzięki którym skutecznie można usunąć plamy,
  • artykuły higieniczne dla pań – podpaski, wkładki, tampony i chusteczki do higieny intymnej,
  • zapasowe rajstopy – najlepiej w różnych rozmiarach i kolorach,
  • rolka do ubrań,
  • paniom przydać się mogą również wsuwki oraz gumki do włosów,
  • warto mieć także podstawowe leki na najczęstsze dolegliwości – tabletki przeciwbólowe, pastylki na gardło oraz środki na niestrawność i zgagę.

Zadbaj, aby produkty były podane w sposób higieniczny, najlepiej w małych, jednorazowych opakowaniach. Ja produkty do koszyczka kupowała w Rossmannie – świetnie sprawdziły się miniaturki kosmetyków podróżnych. Jeśli nie zużyją ich goście, Wy będziecie mogli wykorzystać je w przyszłości.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.