Wypoczynek w stylu slow – poleca się Siedlisko Sobibór!

Szukasz miejsca na urlop, ale brak Ci pomysłów? Podrzucę zatem ciekawe miejsce, które ostatnio odkryliśmy dzięki znajomym, którzy już wcześniej tam wypoczywali. Tym razem wybrali się z nami i oczarowali nas tym uroczym zakątkiem!

 

Jeśli chcesz odpocząć od świata i poznać spokojne miejsce, w którym spędzisz wakacje w stylu slow, polecam Siedlisko Sobibór. Ta perełka na mapie Polski to odrestaurowane miejsce, gdzie możesz spać w stuletnich domkach, spichlerzu lub dawnej stajni. W tym miejscu możesz poczuć klimat prawdziwej polskiej wsi. Otacza Cię tam natura i jest to idealne miejsce, gdzie możesz odpocząć od zgiełku wielkiego miasta. Jest to połączenie tradycji z nowoczesnością, co daje ciekawe połączenie i przeżycia. Klimat tego miejsca, jak i spokój, który tam panuje, pyszne posiłki w stylu slow i w końcu sama czystość obiektu – to trzeba poczuć.

A jeśli o posiłkach mowa to można je zjeść zarówno w środku, jak i na zewnątrz delektując się przyrodą. W środku zaś czeka kącik do wypoczynku, czy poczytania książek oraz kącik do zabaw dla dzieci.

Na miejscu można również zaopatrzyć się w lokalne przysmaki, jak szynki, kiełbasy, miody lub zakupić coś z Siedliskowej spiżarki np. konfitury – w końcu hasłem przewodnim jest, celebruj życie, smakuj naturę. Siedlisko oferuje również bogatą ofertę naturalnych kosmetyków – peelingi, kremy, czy nawet preparaty odstraszające komary. Warte uwagi są również domowe alkohole – szczególnie cytrynówka!

A gdzie właściwie mieści się Sobibór?

Sobibór znajduje się 8 kilometrów od Okuninki. Wieś położona jest na skraju lasów sobiborskich przy rzece Bug. Atrakcją turystyczną na pewno będzie murowany dwór, który kiedyś był siedzibą szkoły. W głębi lasu znaleźć można czynną stację kolejową, gdzie przeładowywane jest drewno. Jest to też doskonała baza wypadowa na wycieczki rowerowe.

Co zobaczyć w okolicy?

Okuninka jest to mała wieś znajdująca się w województwie lubelskim, 7 kilometrów od Włodawy.  Jest to miejscowość typowo letniskowa położona na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim. Wypoczywający tam wczasowicze na pewno znajdą tam dla siebie wiele atrakcji, takich jak dyskoteki, w okresie wakacyjnym wesołe miasteczko, bary i restauracje oraz jezioro. Jeśli o mnie chodzi o osobiście wolę spokojniejsze miejsca, bardziej kameralne. W Okunince było bardzo tłoczno i głośno.

Wspomniane wyżej Jezioro Białe w Okunincepołożone w dorzeczu rzek: Tarasienki, Włodawki, Bugu, Narwi i Wisły. Jest to jedno z najczystszych jezior znajdujących się w Polsce. Średnia głębokość jeziora to 14,1 metra. Otoczenie wody zostało przystosowane dla turystów. Można tam wypożyczać sprzęt wodny, czy spotkać inne wodne atrakcje m.in. dla dzieci, jak dmuchańce.  Od strony południowej jezioro otoczone jest lasem należącym do Sobiborskiego Parku Krajobrazowego. Niestety jak wyżej – ilość ręczników na metr kwadratowy zdecydowanie za duża ?

Poleski Park Narodowy utworzony został w 1990 roku. Znajdują się tam liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe. Symbolem parku jest żuraw. Park otwarty jest od 8:00 do 20:00. Na terenie występuje kilka ciekawych ścieżek: „Dąb Dominik”, „Spławy”, „Perehod”, „Obóz Powstańczy”. Każda z nich ma swoje atrakcje. Niektóre ścieżki przyrodnicze są płatne, a ceny wahają się od 3 do 6 zł.

Sobiborski Park Krajobrazowy jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki. Znajduje się on na Pojezierzu Łęczyńsko- Włodawskim. Na terenie parku znajduje się pięć szlaków PTTK. Czerwony, o nazwie „Nadbużański”, jest jednym z najdłuższych i najciekawszych jakie znajdują się w naszym kraju. Przez park można przejechać rowerem, gdyż są zrobione trasy rowerowe.

Zastanawiając się nad miejscem, dokąd wybrać się na wypoczynek, warto obrać niestandardowy kierunek i poczuć prawdziwy klimat wsi w województwie lubelskim. Odstępstwo od morza, gór, czy Mazur okazuje się ciekawą alternatywą i wzbogaca o wiele nowych wspomnień i pięknych zdjęć.

PS. W Siedlisku jest możliwość noclegu z pupilem. Najlepiej skontaktować się z obiektem i ustalić konkrety pobytu czworonożnego przyjaciela ?

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.