Wyprawka Warszawiaka – co zawiera i jak złożyć wniosek o wyprawkę dla warszawskiego malucha?

Narodziny malucha to zwykle czas, kiedy rodzina i znajomi chcą nas obdarować prezentami dla pociechy, co ma też trochę odciążyć młodych rodziców w przygotowywaniu wyprawki – a jak wiadomo, lista niezbędnych rzeczy raczej się wydłuża, niż kończy ? Czy w związku z narodzinami malucha prezent można dostać też od miasta? Ano można – tak działa wyprawka dla Warszawskiego Malucha, z której skorzystaliśmy ? Na czym to polega? Kilka lat temu miasto Warszawa rozpoczęło projekt polegający na dawaniu prezentów dzieciom urodzonym w tym mieście. W Wyprawce dla Warszawskiego Malucha znalazło się kilka ubranek dziecięcych i oraz produkty niezbędne w pierwszych miesiącach, które mogą okazać się przydatne dla świeżo upieczonych rodziców. Ten miły akcept dodatkowo oprawiony jest znakiem Warszawskiej Syrenki. Wyprawkę może otrzymać każdy maluszek, którego rodzice mieszkają i rozliczają podatki w Warszawie. Co dokładnie zawiera wyprawka oraz co trzeba zrobić, aby ją otrzymać?

Wyprawka dla warszawskiego malucha – wniosek o wyprawkę dla noworodka

W celu otrzymania wyprawki od miasta należy złożyć odpowiedni wniosek. Wniosek może zostać złożony przez jedno z rodziców dziecka, o ile rodzic odprowadza podatek dochodowy w Warszawie i mieszka z dzieckiem w tym mieście. Kiedy złożyć wniosek? Na złożenie wniosku został wyznaczony określony termin – należy to zrobić w ciągu miesiąca od dnia narodzin dziecka. Warto się spieszyć, ponieważ jeżeli termin nie zostanie dochowany, to wniosek nie będzie rozpatrzony i dziecko nie otrzyma wyprawki od miasta.

Wniosek o wyprawkę może zostać złożony w formie papierowej lub przez Internet – w dobie pandemii preferowany i bardzo wygodny jest ten drugi sposób. W przypadku składania wniosku przez Internet konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego lub podpisu elektronicznego, żeby dokonać formalności przez ePUAP. Sam wniosek wypełnia się w kreatorze na stronie Urzędu m.st. Warszawy dedykowanej wyprawce. Wypełniony wniosek wraz z oświadczeniem należy złożyć w wybranym przez siebie Urzędzie Stanu Cywilnego m.st. Warszawy.

We wniosku niezbędne będzie zaznaczenie oświadczenia o rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych w mieście Warszawa oraz zobowiązać się do okazania na wezwanie jednego z tych 3 dokumentów:

 1. kopia pierwszej strony rocznego zeznania podatkowego za rok kalendarzowy poprzedzający rok urodzenia dziecka lub za rok urodzenia dziecka (w zależności od tego, w jakim miesiącu dziecko się urodziło) opatrzona pieczęcią Urzędu Skarbowego, do którego zeznanie zostało złożone (w przypadku składania rocznego  zeznania bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym);
 2. zaświadczenie wystawione przez Urząd Skarbowy potwierdzające fakt złożenia zeznania o wysokości osiągniętego dochodu w danym roku kalendarzowym (lub poniesionej w danym roku kalendarzowym straty);
 3. urzędowe poświadczenie odbioru wydane przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej wraz z zeznaniem podatkowym PIT za rok kalendarzowy (w przypadku składania zeznania podatkowego elektronicznie).

Złożony wniosek zostanie rozpatrzony w maksymalnym terminie jednego miesiąca od daty złożenia wniosku, a sam prezent zostanie wysłany do nas kurierem.

Wyprawka małego warszawiaka – co zawiera?

Wyprawka Warszawiaka zawiera całkiem sporo fajnych, a przede wszystkim zawsze przydatnych rzeczy. W prezencie znajduje się:

 • body z napisem „Jestem z Ciebie dumna – Warszawa” z krótkim i długim rękawem;
 • 1 para skarpetek;
 • spodenki;
 • 5 kolorowych chust tetrowych o wymiarach 75cm x 75 cm;
 • ręcznik do kąpieli z kapturem o wymiarach 75 cm x 75 cm – nasza córa bardzo go polubiła ?;)
 • koc dwuwarstwowy o wymiarach 75 cm x 100 cm;
 • 1 paczka chusteczek nawilżanych;
 • voucher na mecz Legii Warszawa;
 • karnet na salę zabaw Fikołki;
 • rabat na produkty marki Coccodrillo;

a to wszystko zapakowane do kosza Mojżesza o wymiarach 75 cm x 28 cm x 20 cm, wyposażonego dodatkowo w materacyk piankowy.

Wszystkie ubranka są opatrzone logo promocyjnym Warszawy.

Nie da się ukryć, że jest to bardzo miły i przydatny prezent od miasta. Warto więc z niego skorzystać 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.