Ulubione miejsce w krainie wielkich jezior – Mazury domki nad brzegiem jeziora

Warmia i Mazury to zdecydowanie mój numer jeden, jeśli chodzi o wypoczynek w Polsce.
W dzieciństwie praktycznie każde wakacje spędzałam na Mazurach, ciesząc się kąpielą w jeziorze, spacerami po lesie często zakończonymi owocnymi zbiorami grzybów, czy po prostu błogo wypoczywając w ciszy, słuchając śpiewu ptaków ?
Jeśli planujesz wybrać Mazury na weekend, jest to doskonałe miejsce, bo odległość z Warszawy nie jest daleka. Dzisiaj zaprezentuję Wam miejsce, do którego mogę wracać i wracać bez końca ?

Mazury z psem

Mazury noclegi

Szukając noclegu na Mazurach, mogę zdecydowanie polecić Centrum Szkoleniowo – Konferencyjne „Diabla Góra”. Ośrodek zlokalizowany w samym sercu Puszczy Piskiej, na wysokiej skarpie, nad samym brzegiem jeziora. Ośrodek oferuje domki letniskowe 3-5 osobowe w 2 kategoriach – A z łazienką z prysznicem lub B bez. Dla tych drugich na miejscu dostępne są prysznice ogólnodostępne.

Domki brdy

Mazury hotel

Oprócz domków letniskowych ośrodek dysponuje również pokojami hotelowymi. W obiekcie znajduje się również restauracja, sala do bilardu i wypożyczalnia sprzętu wodnego – kajaki, łódki wiosłowe i rowery wodne.

Mazury z psem

I to, co najważniejsze, przynajmniej dla mnie, jeśli szukasz miejsca na wypoczynek ze swoim pupilem, to pieski są mile widziane ? Tereny do biegania są wspaniałe, łagodne zejście do jeziora pozwoli też na schłodzenie się w wodzie.

Od strony pomostu jest płytko, więc pies może spokojnie hasać w wodzie 🙂

Ruciane Nida-noclegi

To zdecydowanie moje ulubione miejsce na Mazurach, gdzie mogę zabrać ze sobą pieska. Ośrodek moim zdaniem jest super zlokalizowany – ścieżką przez las można w pół godziny dostać się do miasta. Wieczorem można wypocząć nad brzegiem jeziora, gdzie jest specjalne miejsce do rozpalenia ogniska.

Jeśli macie do polecenia równie klimatyczne miejsce na Mazurach koniecznie dajcie znać! ?

A tutaj jeszcze kilka zdjęć:

Na miejscu dostępna jest restauracja ze stolikami na zewnątrz z widokiem na jezioro, gdzie można coś zjeść lub napić się zimnego piwka 🙂

Widok na pomost

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.