Zabawki dla psa, które pobudzają inteligencję.

Milusińskie czworonogi oprócz spacerów i jedzenia potrzebują zabaw, które zaspokajają ich prawidłowy rozwój emocjonalny.  Bawiąc się z psem i ganiając na świeżym powietrzu, sprawiamy mu radość. Gdy pogoda nie sprzyja do aktywności w plenerze, z pomocą przychodzą zabawki stworzone z myślą o psach, które zaspokajają podstawowe potrzeby behawioralne. Jakie zabawki wybrać, by rozwijały inteligencję i zajmowały psi czas? Z racji tego, że zbliżały się urodziny naszego pociesznego czworonoga, postanowiliśmy wybrać mu na prezent zabawki dla psa na inteligencję. Czy Bruno poradził sobie z takimi zabawkami? ?

Zabawa, która uczy – zabawki edukacyjne dla psa

Stymulując psi umysł, wybierajmy takie zabawy, które angażują zmysły. W ćwiczeniu umysłu najpopularniejsza jest nauka komend oraz zabawa w chowanego. Nawet 30 minut dziennie intensywnej zabawy połączonej z nauką, pozytywnie wpłynie na rozwój pupila. Przestrzeń domu jest skarbnicą, która skrywa ciekawe akcesoria do zabaw. W wynajdowaniu zajęcia zwierzakowi ogranicza nas tylko wyobraźnia. By pobudzić Twoją pomysłowość podrzucam, sprawdzone zabawki dla psa na inteligencję, które skradną jego serce. Od czego my zaczynaliśmy wcześniej?

Kula Smakula – piłka i gryzak w jednym

Ciekawym rozwiązaniem jest Trixie – Kula Smakula. Zabawka wypełniona smakołykami, stopniowo uwalnia z labiryntu, to na co psiak czeka, a tym samym sprawi mu to ogromną radość. Bruno uwielbia toczyć nosem Kulę Smakulę i przynosić nam ją, żebyśmy ją uzupełnili – to jedna z jego ulubionych zabawek ?

Mata węchowa – schowaj ulubiony przysmak pupila

Mata zastępuje w domowym zaciszu, psie buszowanie wśród źdźbeł trawy. Wystarczy rozsypać garść ulubionych smaczków pod bujnymi frędzlami, a czworonóg przepadnie w poszukiwaniu źródła zapachu. Podarowując taką ścieżkę przysmaków, psie zmysły i inteligencja nieustanie się rozwijają, a brzuszek zostanie nakarmiony.

Trixie dog activity flip board

I to właśnie nasz pomysł na prezent dla Bruna! Wybraliśmy 3 albo 4 różne zabawki, żeby sprawdzić, czy ze wszystkimi sobie poradzi. Zabawę zaczęliśmy od tego, że położyliśmy kilka pudełek przez nim i zapytaliśmy, którą chce się najpierw bawić. Wskazał nam łapą 😀

Flipboard dla psa jest rozrywką dla wymagających. To doskonała łamigłówka, która zajmie milusińskim czas i uwagę. Kładąc ją przed psem, zapraszasz czworonoga do ekscytującej gry w poszukiwaniu smakowitych skarbów. Gra Flip Board składa się z pojemniczków na smakołyki zamykanych na klapki oraz suwaki. Jedna z zabawek, którą wybraliśmy to wieża – Trixie Dog Activity Gambling Tower zabawka na inteligencję do wypełnienia smakołykami, różne poziomy trudności, wieża z szufladkami i stożkami, rozwija zręczność i wyczucie.

W pozostałych zabawa polega na tym, żeby dostać się do ukrytego w zakamarkach przysmaku i go zjeść. Różne sposoby otwierania schowków zmuszają psa do analizowania i wyciągania wniosków. Trixie zabawki dla psa są odpowiedzią dla wymagających czworonogów, które pragną trenować swoją kreatywność. Pokonując przeszkody na drodze do zdobycia upragnionego frykasu, rosną w swoich oczach.  Gra  jest doskonałym narzędziem do systematycznej pracy z komendami: szukaj, zostaw! Proponując psu nagrody po właściwym wykonaniu zadania, wzmacniasz w nim myślenie oraz posłuszeństwo. Tym samym psia motywacja do ciągłej nauki nieustannie wzrasta. Trixie zabawki edukacyjne dla psów stymulują i wspierają mentalnie szczególnie szczenięta, przyczyniając się do rozwoju intelektualnego. Wybawiony pies mniej psoci i się złości. Co więcej, dla Bruna jest to doskonały sposób na spowolnienie jedzenia. Jedzenie z miski pochłaniał zdecydowanie za szybko, jak to łakomy żebrador ?

Maksimum radości – zabawki interaktywne dla psa

Pies do pełni szczęścia potrzebuje każdego dnia wyzwań. By zapewnić mu zrównoważony rozwój, zadbaj o ruch fizyczny i umysłowy. Za sprawą licznych gier cieszcie się wspólnie spędzonym czasem. Inwestując w rozwój pupila, ten odwdzięczy Ci się miłością i mądrością.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.