Wyjątkowe sale weselne – Warszawa i okolice, czyli moje top 4. Którą z nich ostatecznie wybraliśmy?

Cześć Kochani! Długa przerwa spowodowana była brakiem czasu, ale totalnie pochłonęło nas przygotowywanie…..do wesela! Tak, w końcu nadeszła ta chwila. Sala wybrana, pierwsze poszukiwania DJ, florystki, barmana itp. I choć wydawać by się mogło, że jest jeszcze duuużo czasu (w końcu to dopiero w 2020), to z kimkolwiek się nie kontaktowaliśmy, zostawały już ostatnie wolne terminy! Ale do rzeczy – zacznę od początku.

Najpierw szukaliśmy sali. Jak? My akurat dość dobrze znaliśmy okolice, więc wiedzieliśmy mniej więcej gdzie szukać. Można w tym celu też przeszukać po prostu Internet. Jest wiele stron, które oferują porównanie sal po wybraniu interesujących nas kryteriów.

Po wstępnym researchu i wybraniu top 4 interesujących nas, szukaliśmy na stronie każdej z nich kontaktu do managera/maila do osób, zajmujących się eventami/weselami. Napisaliśmy maila z prośbą o ofertę na interesujący nas termin i +/- przewidywaną liczbę gości (zanim wysłaliśmy zapytanie, zrobiliśmy wstępną listę osób, które chcielibyśmy zaprosić). I tak po otrzymaniu oferty od każdej z sali, przekalkulowaliśmy – co zdecydowanie zawęziło nam nasze top ? na koniec umówiliśmy się na oglądanie sal.

W jakim stylu wesele? Od czego zacząć?

Organizacja wesela w stylu boho – to pierwsza myśl, która mi towarzyszyła, oglądając sale weselne. Przyjęcie blisko natury w luźniejszym stylu, niż większość nadętych, typowych „weselarni” to coś, czego szukaliśmy. Wybór odpowiedniego miejsca na przyjęcie jest jednym z kluczowych elementów, który pozwoli nie tylko nam – Parze Młodej, ale także zaproszonym gościom poczuć się wyjątkowo. Czy można sprostać wygórowanym wymaganiom, organizując wesele? Warto na wstępie odpowiedzieć sobie na kilka pytań, m.in. jaką ilość gości planujemy, czy zależy nam na autorskiej kuchni, a także – czy istotna jest lokalizacja oraz w jakim stylu planujemy przyjęcie.

Przejdźmy zatem do przedstawienia mojego rankingu.

Endorfina Foksal

Endorfina Foksal to sala weselna zlokalizowana w Pałacu Zamoyskich w centrum Warszawy. Zabytkowy obiekt z 1879 roku charakteryzuje się neorenesansowymi wnętrzami i nieskazitelnie przygotowanym ogrodem. Foksal dysponuje wszystkim tym, co niezbędne do organizacji perfekcyjnego wesela w stylu boho. To m.in. dostępna przez cały rok oranżeria, altanka do zaślubin wraz z namiotem do organizacji wesela w plenerze, a także piękne zielone otoczenie. Pośrodku ogrodu otaczającego pałac znajduje się fontanna. Przeurocze miejsce, bardzo klimatyczne, już wyobrażałam sobie jak piękne mogłyby wyjść tam zdjęcia ? Obiekt dysponuje również salami pałacowymi z wyjściem na taras, salą konferencyjno-bankietową oraz sześcioma apartamentami. Dużym atutem obiektu jest własna kuchnia restauracyjna, serwująca autorskie dania. Umiejscowienie w centrum Stolicy nie przeszkadza gościom cieszyć się naturalnym otoczeniem i śpiewem ptaków. Niestety cena organizacji wesela tutaj nas przerosła.

Villa Foksal

Przygotowując wesele, Warszawa i okolice pokazują się z wyjątkowo dobrej strony pod kątem wyboru obiektów umożliwiających organizację eventów okolicznościowych. Przyjrzyjmy się kolejnemu z nich, umiejscowionemu w centrum Stolicy przy ulicy Foksal. Villa Foksal to elegancka, powojenna kamienica, oferująca przestronne wnętrza. To zarówno większe, jak i mniejsze sale, które można dowolnie łączyć, tworząc odpowiednią przestrzeń dla rozbudowanej uroczystości oraz kameralnego przyjęcia, jak również całoroczna oranżeria. Tutaj również można zorganizować uroczystość zaślubin w bajkowym ogrodzie. Oprócz klimatycznych wnętrz Villa Foksal gwarantuje doskonałą kuchnię. Autorskie dania wychodzące spod rąk Szefa Kuchni Marcina Wojtczaka z pewnością zadowolą wszystkich weselnych gości. Obiekt charakteryzuje nowoczesne i indywidualne podejście do każdego wydarzenia, a także profesjonalizm zespołu. Kolejne miejsce w top zaraz po Endorfinie i równie piękna oranżeria z ogrodem. Okrągłe stoły, przezroczyste krzesła, no pięknie! Niestety cena też szybko zweryfikowała nasze plany.

Klub Mila Zegrzynek

Jeśli wesele pod Warszawą w otoczeniu natury i wody, to z pewnością Klub Mila Zegrzynek. To swojego rodzaju idylla położona nad Zalewem Zegrzyńskim w wąwozie Szaniawskiego, w odległości 35 km od centrum Warszawy. Wychodząc z sali, znajdując się nad samym brzegiem Zegrza, co gwarantuje piękne widoki. Klub utrzymany jest w klimacie marynistycznym, a sale są przestrzenne i jasne. Mila dysponuje interesującymi propozycjami przyjęć weselnych, dopasowanych do naturalnego otoczenia wody i lasu. To między innymi zaślubiny nad samym brzegiem jeziora. Obiekt umożliwia aktywny wypoczynek nad wodą, a także komfort i relaks w cieniu drzew na leżakach. To interesująca propozycja dla Pary Młodej, której zależy na wypoczynku gości i zapewnieniu im rozrywki nie tylko w dniu przyjęcia, ale także przed i po zabawie weselnej. Mila dysponuje również noclegiem na miejscu w pokojach lub domkach nad brzegiem zalewu. Oprócz tego Klub organizuje „Wedding Days” dni otwarte, podczas których można poznać m.in. DJów, florystki, barmana itp. W dniach otwartych mogą wziąć udział zarówno pary już zakontraktowane na przyjęcia, jak i te, które dopiero są przed podjęciem decyzji – tak jak wtedy my ? Sala zdecydowanie z naszej ścisłej czołówki, bardzo niewiele dzieliło ją od tej, którą ostatecznie wybraliśmy.


Zacisze Pomiechówek

Na koniec sala, którą wybraliśmy ? Porównując sale weselne pod Warszawą, Zacisze Pomiechówek Anny Korcz wyróżnia się architekturą i wyjątkowym otoczeniem. Obiekt jest położony nad brzegiem rzeki Wkry i otoczony terenami zielonymi. Jasny i przestrzenny budynek z przeszkleniami z trzech stron, utrzymany jest w minimalistycznym, a jednocześnie nowoczesnym i bardzo przytulnym klimacie, umożliwiając różnorodną aranżację wnętrza. Sala może pomieścić nawet do 300 gości. Idealne miejsce na wesele w stylu boho, blisko natury, na luzie. Dużym atutem Zacisza Pomiechówek jest ogromny teren zielony dookoła sali weselnej o powierzchni 5,5 hektara, co gwarantuje komfort i swobodę gości. Co więcej malowniczy teren nad brzegiem Wkry pozwala na zorganizowanie ślubu i wesela w plenerze, w klimacie artystycznej bohemy. Całość dopełnia oświetlenie drzew po zmierzchu, które nadaje bajkowego klimatu. Ja od razu zakochałam się w tym miejscu ? Dodatkowo wyjątkowo ciepła Pani Manager, która nie oprowadza po sali w oklepanym stylu, a bardziej stara się wyczuć potrzeby par oraz to, jak czują się w tym miejscu, co daje poczucie, że trafiło się we właściwe miejsce.

Decyzja zapadła, ale co dalej? Kolejnym krokiem jest rezerwacja ustalonej daty, a gwarancją „zaklepania” tej daty jest podpisanie umowy oraz zazwyczaj wpłacenie zaliczki. Wysokość zaliczki będzie zależała od sali, zwykle jest to nie więcej niż 20% całej kwoty, co jednak może wydawać się całkiem sporo, do zapłacenia „od ręki”, zwłaszcza jeśli to pary same płacą za wesele, dlatego warto już wcześniej być przygotowanym na taki wydatek lub skorzystać opcji, jaką daje pożyczka gotówkowa.

Elegancki pałac lub kamienica w centrum Warszawy, żeglarski luz nad Zalewem Zegrzyńskim czy malownicze przyjęcie w plenerze nad brzegiem rzeki Wkry? Zadając sobie pytanie, gdzie zorganizować wesele – Warszawa i okolice oferują bogatą ofertę obiektów i sal. Wszystko zależy od tego, czego szukamy ?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.