Autor wpisu: Dziecko

Szpital Medicover porody – ile kosztuje, co warto wiedzieć i czy warto?

Narodziny dziecka to bardzo emocjonująca chwila w życiu kobiety.  Dla wielu przyszłych mam jest to moment przełomowy, który wiąże się zarówno z radością z powitania nowego członka rodziny, jak i z obawami o zdrowie swoje i dziecka. Z tego powodu coraz większą popularność zyskują prywatne placówki, w których dobro i komfort mamy i dziecka stawiane jest zawsze na pierwszym miejscu. Osobiście jestem bardzo zadowolona z wyboru tego szpitala.

Poród w Szpitalu Medicover – opinie

Decyzja o porodzie przez cesarskie cięcie w prywatnym szpitalu Medicover w Warszawie była jedną z lepszych inwestycji w moje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Przede wszystkim ogromnym plusem była jednoosobowa sala, która gwarantowała prywatność i spokój – szczególnie cenne w pierwszych, wymagających dniach po operacji. Możliwość obecności partnera przez cały pobyt dawała mi poczucie wsparcia i bliskości, co w publicznych szpitalach często nie jest standardem. Z perspektywy czasu doceniam również brak odwiedzin w czasie pandemii – ten czas był potrzebny, aby dojść do siebie bez dodatkowego stresu i hałasu. Personel był niezwykle profesjonalny, empatyczny i zawsze gotowy odpowiedzieć na pytania – czułam się zaopiekowana, a każda procedura była jasno tłumaczona. Ogromnym udogodnieniem była też dostępność wszystkich niezbędnych rzeczy dla mamy i dziecka – pampersów, mokrych chusteczek, kosmetyków, dzięki czemu wystarczyło zabrać tylko ubrania i rzeczy osobiste. Całość pobytu przypominała bardziej pobyt w wysokiej klasy hotelu niż w szpitalu, co sprawiło, że ten wyjątkowy moment w życiu był spokojny i pełen pozytywnych wspomnień.

Pakiet porodowy – poród naturalny

Opieka nad kobietą rozpoczyna się pod koniec ciąży. Po upływie 38 tygodnia przyszła mama kierowana jest na badanie ultrasonograficzne, w którym lekarz będzie mógł określić dokładnie ułożenie maluszka oraz oszacować jego wagę. Zostaje również wykonane badanie KTG, które obrazuje aktywność dziecka oraz pracę jego serca. Ważnym elementem jest także konsultacja anestezjologiczna. To właśnie na niej zbierane są informację dotyczące stanu zdrowia oraz przedstawione zostają możliwe sposoby łagodzenia bólu. Następnie odbywa się konsultacja neonatologiczna, podczas której omawiane są standardowe procedury dotyczące dziecka. Poród odbywa się w warunkach jak najbardziej zbliżonych do domowych. Możliwy jest także poród do wody. Dzięki pokojom rodzinnym może kobiecie przez cały czas towarzyszyć bliska osoba.

Polecam też:  Dyniolandia - Farma Wuja Toma, farma dyń w Warszawie

Rodzaje dostępnych znieczuleń

Kobieta w trakcie porodu ma zapewniony dostęp do znieczulenia na życzenie. Anestezjolog jest dostępny przez całą dobę każdego dnia. Najczęściej stosowanym znieczuleniem farmakologicznym jest znieczulenie zewnątrzoponowe. Do wyboru pozostaje również możliwość ze skorzystania z gazu rozweselającego. Jeżeli kobieta nie zdecyduje się na skorzystanie ze znieczuleń dostępnych w placówce to otrzyma pełne wsparcie personelu w niefarmakologicznych sposobach łagodzenia bólu. Położna będzie obecna podczas całego porodu i będzie aktywnie wspierała i instruowała kobietę, jakie pozycje przyjąć, aby złagodzić ból. W Medicover regularną praktyką jest ochrona krocza oraz pzyjmowanie pozycji wertykalnych. Placówka otrzymała certyfikat „Szpital Bez Bólu” z akredytacją Ministra Zdrowia. 

Pakiet porodowy – cesarskie cięcie

Podobnie jak w przypadku porodu naturalnego opieka nad kobietą rozpoczyna się po 38. tygodniu ciąży. Kobieta odbywa konsultację anastezjologiczną oraz neonatologiczną. Wykonane zostaje badanie USG oraz KTG. Omawiany zostaje plan porodu. W szpitalu Medicover cięcie cesarskie zostaje wykonane ze wskazań medycznych. Istnieje możliwość porodów rodzinnych, podczas których kobiecie towarzyszy bliska osoba. Szpital Medicover posiada II stopień referencyjności. Oznacza to, że może sprawować opiekę nad kobietami w zagrożonych ciążach, a także może sprawować opiekę nad dziećmi z niską masą urodzeniową i urodzonymi przed 35. tygodniem ciąży. Wykwalifikowany i doświadczony personel pozwoli, aby kobieta poczuła się bezpiecznie i zaopiekowana. Po porodzie kobieta przewożona jest do pokoju rodzinnego, gdzie otrzymuje pełne wsparcie i pomoc w opiecę nad nowonarodzonym dzieckiem. W 7 dobie po wyjściu ze szpitala kobieta odbywa wizytę kontrolną u lekarza.

Jak wygląda opieka poporodowa?

Kobieta po porodzie może liczyć na profesjonalną i pełną empatii pomoc ze strony personelu. Pacjentka ma dostęp do doradcy laktacyjnego, a w razie konieczności położne pomogą przystawić dziecko do piersi. Karmienie piersią jest w pełni wspierane przez personel medyczny, jednak szanowane jest również zdanie matki. Jeżeli kobieta nie chcę karmić piersią to dziecko będzie karmione dostępnym mlekiem modyfikowanym. Następnie odbywa się konsultacja z fizjoterapeutą, który poinstruuję mamę w jaki sposób powinna się poruszać, aby jak najszybciej wrócić do formy. 

Polecam też:  Laktator laktatorowi nie równy, czyli lepszy pojedynczy, czy laktator podwójny z gorsetem?

Ile kosztuje poród w Medicover?

Update 2025: Cena porodu w Medicover uzależniona jest od jego rodzaju oraz zakresu. Poród siłami natury kosztuje 11 900. Cena pakietu – cięcie cesarskie wynosi natomiast 16 900zł. Istnieje możliwość rozszerzenia pakietu o usługi dodatkowe. Opieka dedykowanego lekarza (wybranego wcześniej przez pacjentkę) to dodatkowy koszt wynoszący 3500zł. Opieka dedykowanej położnej to koszt 2500zł. Szkoła rodzenia wraz z kursem pierwszej pomocy to dodatkowe 1600zł. Jak wyglądają ceny w przypadku pakietu Prestige? Decydując się na tą wersję musimy liczyć się z wydatkiem rzędu 26 900zł. 

Close Search Window
Close