Lublin w jeden dzień – jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć w tym mieście?

W Polsce nie brakuje pięknych i atrakcyjnych turystycznie miast. Bez wątpienia jednym z bardzo atrakcyjnych jest Lublin. To stolica województwa lubelskiego. Lublin to dziewiąte co do wielkości populacji miasto w Polsce z roku na rok przyciągające coraz większą ilość turystów. I wcale się nie dziwię, ja po pierwszej wizycie jestem absolutnie zauroczona klimatem i z chęcią tu wrócę ? Jakie miejsca warto odwiedzić, będąc w Lublinie? Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zapraszam!

Bogaty rejon turystyczny – co warto zobaczyć w Lublinie?

Lublin to wyjątkowo bogaty i atrakcyjny rejon turystyczny. Miasto obfituje w piękną architekturę, pyszne jedzenie i miłą atmosferę. Jest to idealne miejsce do spędzania miłego czasu z rodziną, przyjaciółmi czy ukochaną  osobą tylko we dwoje. Których perełek nie można przegapić, odwiedzając Lublin? W związku z ograniczonym czasem (na weekend obraliśmy za cel Kazimierz Dolny, a prosto z niego Lublin) odwiedziliśmy tylko kilka miejsc. Co koniecznie trzeba zobaczyć, będąc w Lublinie? Jakie ma atrakcje turystyczne Lublin?

Ogród botaniczny – atrakcja dla dzieci i nie tylko

Lublin ogród botaniczny znany jest na całą Polskę. Założony został w 1965 roku, należy do Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Położony jest w dolinie rzeki Czechówki. Na terenie ogrodu można podziwiać różnorodną i unikatową roślinność. Zbiory wykorzystywane są przede wszystkim do celów dydaktycznych oraz edukacyjnych. Na ogród botaniczny mieliśmy dosłownie widok z okna. Dlaczego? Zatrzymaliśmy się w hotelu, który sąsiaduje z ogrodem. Troszkę na uboczu, cisza spokój oraz co dla nas było ważne sporo zieleni dookoła do spacerowania z naszym czworonogiem.

hotel Royal Botanic Lublin

Po intensywnym dniu zwiedzania wygodne łóżko i basen to coś, czego potrzebowaliśmy. Lokalizacja hotelu jest naprawdę super. Krótki spacer pozwoli znaleźć się w centrum kulturowym miasta, obfitującym w zapierającą dech w piersiach architekturą i malowniczymi widokami. Sąsiedztwo ogrodu botanicznego pozwala na szybkie dostanie się do niego i zwiedzanie oraz gwarantuje ładny widok z okna. I co dla nas było istotne – hotel pozwala na nocleg z psem.

Dobre jedzenie – dobry nastrój miasta

Kto z nas nie lubi dobrze zjeść, niech pierwszy rzuci…widelcem! Aby miasto Lublin kojarzyło się nam miło i przyjemnie, koniecznie musimy w nim dobrze zjeść. Lublin perłowa – restauracja, to miejsce, które bezwarunkowo powinien odwiedzić każdym. Oprócz naprawdę smakowitych dań smak podkreśla Lublin browar perła. To słynny regionalny wyrób, który zachwyca miejscowych mieszkańców, jak i odwiedzających miasto turystów. Browar perła Lubin restauracja mieści się w jednym z budynków Browaru Vettera. Pijalnia – restauracja znajduje się tuż przy ulicy Bernardyńskiej. Lokal oferuje również lane, regionalne piwa na wynos.

restauracja Queen Mama Lublin

Lublin Stare Miasto restauracje

Lublin Stare Miasto

Drugą knajpką zdecydowanie wartą uwagi, jest Queen Mama, włoska restauracja do której trafimy, spacerując rynkiem Starego Miasta. Nas od początku urzekł wystrój restauracji, więc postanowiliśmy się w niej zatrzymać i zjeść. I nie zawiedliśmy się. Oprócz klimatycznego wystroju, równie pysznie tam karmią oraz serwują pyszne drinki.

restauracja Queen Mama Lublin

A jeśli chodzi o miejscówkę na deser i lody to koniecznie zajrzyjcie do Lody Bosko. Idąc dalej w kierunku Ratusza tam traficie. Zdecydowanie polecanko!

Lublin Stare Miasto w Lublinie ciekawe miejsca

Nie może też zabraknąć kilka słów o Starym Mieście, o którym wspominam wyżej w kontekście spacerowania i szukania dobrych knajpeczek 😉 Lublin stare miasto to wisienka na torcie, która jest wizytówką i chlubą miasta. Stare miasto należy do najlepiej zachowanych zabytków architektoniczo – urbanistycznych naszego kraju. Podziwiać możemy około 70% oryginalnej zabudowy. Będąc w starym mieście, warto zobaczyć bramę krakowską, w której mieści się Muzeum Historii Miasta Lublina.  Najpiękniejsze zabytkowe kamienice podziwiać możemy na rynku, który jest sercem miasta. Kamienica Klonowicza, w której mieszkał Jan Kochanowski (Rynek 2) to punkt obowiązkowy do odwiedzenia. Co więcej, miasto oferuje zwiedzenie podziemne prowadzące trasą 280 m przez ulice Starego Miasta.

Lublin Stare Miasto

Lublin to zdecydowanie miejsce, gdzie można oderwać się od codzienności, zregenerować siły oraz poznać niezwykle urokliwe i ciekawe miejsca.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.