Green smoothie, czyli pyszna i zdrowa bomba witaminowa. Tym razem owocowo warzywny koktajl z sałaty z dodatkiem banana, kiwi, jabłka i soku z cytryny.

Przepis na zielony koktajl przyszedł jak zwykle z głowy, z wykorzystaniem składników, które akurat były w lodówce. Kilka listów sałaty zostało ze zrobionej sałatki, więc postanowiłam je wykorzystać na przygotowania zdrowego koktajlu. Często sięgam po koktajle owocowo warzywne, idealnie sprawdzają się jako zdrowa „przekąska” do pracy, czy po prostu czasem zastępują śniadanie. Dobry sposób na przemycenie większej ilości owoców/warzyw w ciągu dnia do diety. Często koktajle „barwię” na zielono spiruliną – zielony koktajl ze spiruliną to jeden z moich ulubionych. Tym razem jednak koktajl jest zielony przez sałatę i kiwi 😉

Brzmi smacznie i zdrowo? Co więcej przygotowanie takiego koktajlu zajmuje dosłownie chwilę.

 

Przepis na zdrowy zielony koktajl na bazie sałaty.

 

Składniki na zielony koktajl:

– garść liści sałaty,

– banan,

– jabłko,

– kiwi,

– sok wyciśnięty z połowy cytryny,

– szklanka wody (opcjonalnie więcej, jeśli wolisz bardziej płynny koktajl),

– łyżeczka nasion chia.

 

Owoce i sałatę myjemy, obieramy, kroimy w mniejsze cząstki i wrzucamy do blendera. Wyciskamy sok z cytryny, dorzucamy łyżeczkę nasion chia i dodajemy wodę. Wszystko miksujemy na gładką konsystencję i zielony koktajl z sałaty gotowy.

 

A Wy skąd bierzecie przepisy na koktajle?

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.